napary ziołowe

Napary ziołowe – sposób na zdrowie i urodę

Napary ziołowe

Jak wiadomo herbaty to nie tylko sposób na rozgrzanie się aromatycznym naparem, ale także doskonały sposób na zdrowie. W dbanie o siebie najlepiej pomogą nam różne napary ziołowe. Ich cudowna moc, pomoże nie tylko gdy jesteśmy chorzy, ale również w profilaktyce. W naszej domowej apteczce warto mieć: miętę, rumianek, a także pokrzywę czy lipę. Jeśli mamy dostęp do łąki dostatecznie oddalonej od miasta, możemy również sami zebrać zioła, a później raczyć się nimi przez cały rok. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, wystarczy odwiedzić sklep z herbatami. Tam również dostaniemy przeróżne mieszanki ziół. Możemy zakupić zestaw herbat w pudełku bądź też samu skomponować zestawy herbat wedle naszych upodobań.

Mięta, rumianek i inne

Mięta pomoże na ból brzucha, ale także orzeźwi. Rumianek ma działanie ściągające, przeciwzapalne i antyseptyczne, będzie więc idealny zarówno do picia, ale także do przemywania twarzy i oczu, w przypadku gdy np. będziemy mieli zapalenie spojówek. Pokrzywa zaś będzie doskonała na wzmocnienie organizmu w okresie wiosennym, zaś zimą zadziała ochronnie. Ma działanie moczopędne, a także wzmacnia włosy i paznokcie dzięki dużej zawartości witamin, krzemu, wapnia i manganu. Lipa pomocna jest przede wszystkim przy przeziębieniach i grypie, a to dlatego, że ma właściwości napotne. Ponad to ma działanie przeciwzapalne, odkażające i wykrztuśne. Lipę można również wykorzystać do kąpieli, aby się wyleczyć, a dodatkowo odprężyć i uspokoić.

Szałwia i dobra herbata

W tym zestawieniu, warto również wspomnieć o szałwii. Ta niezwykle dobra herbata również posiada wiele dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim jest dobra na skórę, spowalnia procesy starzenia się, a także leczy zmiany skórne, takie jak wypryski i trądzik. Reguluje pracę żołądka i wzmacnia pracę układu pokarmowego. Posiada witaminy: A, B, C i P, działa antyseptycznie i zwalcza infekcje bakteryjne.
Jak widać napary ziołowe są wspaniałe, warto zatem często po nie sięgać, nawet wtedy, gdy naszym ulubionym ciepłym napojem jest herbata czarna.