zielona herbata

Zielona herbata – negatywne właściwości

Zielona herbata

Nawet najzdrowszy napój może być źródłem i przyczyną problemów. Zielona herbata również posiada działania niepożądane pomimo tego, że ma bardzo wiele pozytywnych działań. Tym razem jednak omówimy przeciwwskazania i kwestie, które sprawiają, aby uważać przedawkowanie herbaty zielonej.

Może powodować anemię

Zawarte w herbacie katechiny mogą sprawić, że żelazo nie będzie w naszym organizmie wchłaniane odpowiednio. Najlepiej więc nie pić zielonej herbaty do jedzenia, a jeżeli już musimy to wtenczas też posiłek powinien zawierać witaminy C oraz duże ilości żelaza.

Wpływa negatywnie na kobiety w ciąży oraz karmiące

Herbata zielona posiada spore ilości kofeiny i dlatego też osoby karmiące nie powinny spożywać więcej niż 2 filiżanek zielonej herbaty. Dodatkowo duża ilość kofeiny może być przyczyną poronień. Dlatego też jeżeli planujesz potomstwo to powinnaś zrezygnować z picia zielonej herbaty.

Problemy żołądkowe

Tego rodzaju chińska herbata ma dość negatywny wpływ na żołądek. Przede wszystkim nie należy jej pić na pusty żołądek. Taniny zawarte w tej herbacie podrażniają żołądek co może powodować nudności, zaparcia czy też wymioty.

Wchodzi w interakcję z lekami

Trzeba zachować ostrożność spożywając zieloną herbatę z lekami pobudzającymi układ nerwowy. Jest to spowodowane sporymi ilościami kofeiny zawartymi w zielonej herbacie. Może powodować zwiększone ciśnienie krwi, zawroty głowy czy też przyspieszony rytm serca.

Innymi działaniami niepożądanymi powodowanymi przez zieloną herbatę są: powodowanie osteoporozy oraz ogólnie duża zawartość kofeiny. Jak widać nawet tak zdrowa herbata może mieć pewne działania niepożądane. Dlatego też odwiedzając sklep z herbatami online i decydując się na jej zakup trzeba wykonywać to bardzo rozsądnie. Dokładnie analizując wszystkie za i przeciw.