chińska herbata

Gunpowder – chińska herbata

Gunpowder

Gunpowder jest jednym z ciekawszych gatunków rodziny określanej jako herbaty świata. Jej nazwa, z angielskiego oznaczająca proch strzelniczy została nadana jej ze względu na specyficzny wygląda jej liści, które kształtem, szczególnie gdy ciasno się je zwinie przypominają właśnie wynaleziony również w Chinach materiał wybuchowy.

Chińska herbata

Ta chińska herbata charakteryzuje się sporą mocą, dzięki czemu działa pobudzająco i energetyzująco. Dzięki temu jest znakomitą propozycją dla osób pracujących umysłowo, studentów oraz uczniów. Znakomity smak sprawia, że herbata zielona gunpowder to co najmniej dobra herbata, by nie powiedzieć, że jedna z najlepszych na rynku. Pomimo że wywodzi się z Chin, jest chętnie popijana w zupełnie innych kulturach, w tym na przykład Afryce środkowo-wschodniej (Maroko), gdzie miętowa wersja gunpowder z dodatkiem cukru uchodzi za tradycyjny napój, którym powinno raczyć się gości, którzy, jak nakazują obyczaje powinni opróżnić minimum dwie filiżanki, by nie urazić gospodarzy. Zielona herbata gunpowder może być parzona powtórnie, a w swoim rodzimym kraju parzy się ją długo i mozolnie podczas wspaniałych ceremonii. W zależności od temperatury parzenia może być delikatniejsza lub bardziej cierpka i wyrazista.

Herbaty zielone

W celu nabycia produktów takich jak herbaty zielone gunpowder wystarczy udać się do miejsc oznaczonych w internecie jako „herbata sklep” lub bardziej ściśle „herbata zielona sklep” lub „zielona herbata sklep„. Tam z pewnością uda się znaleźć gunpowder, a także inne wyborne chińskie, japońskie, a także pochodzące z innych miejsc globu herbaty. Udanie się do naziemnego punktu sprzedaży herbaty do bardzo dobry pomysł, szczególnie w okresie świątecznym, gdyż zestawy herbaciane nadają się na idealny prezent niemal dla każdego. Równie dobrze można je podarować członkom rodziny, przyjaciołom, jak i partnerom biznesowym w podzięce za owocną współpracę.