herbaty zielone

Herbaty zielone, których nie dostaniesz w markecie

Herbaty zielone

W dzisiejszych czasach, gdy wielu ludzi podejmuje decyzję o świadomej poprawie swojego stylu życia i przejściu na dietę, która ma na celu polepszyć stan zdrowia, zamiast tradycyjnej czarnej herbaty na wielu stołach królują herbaty zielone. W ciągu ostatnich kilku lat ich wybór znacząco wzrósł i nadal tendencja powstających nowych smaków jest zwyżkowa. Kiedy wydaje się, że nic nowego nie można wymyślić, a wszystkie możliwe kompozycje już zostały utworzone, dystrybutor herbat zaskakuje nową propozycją.

Sklep branżowy kontra market

Wiele spośród dostępnych w marketach herbat smakowych jest w rzeczywistości tylko namiastką prawdziwego napoju. W sklepach branżowych można dostać najlepsze herbaty nie tylko ze względu na smak, ale też opakowanie. Zarówno herbata zielona jak i tradycyjna chińska herbata zaparzona z liści umieszczonych w imbryku czy specjalnym sitku, papierowej torebki czy też bardziej delikatnego woreczka z jedwabiu, wymaga odpowiedniego potraktowania.
Zielona herbata dostępna jest w klasycznej wersji, jak również może być z dodatkami różnych owoców czy kwiatów. Królują tu opuncja i jaśmin, ale także cytryna czy grapefruit to smakowite dodatki. Różnią się także formą podania herbaty. Klasyczne woreczki jedwabne powracają do łask – przed wszystkim herbata premium jest pakowana właśnie w ten sposób. Najbardziej popularne są filtracyjne torebki papierowe (zastąpiły te z gazy). Coraz bardziej popularne są również zwinięte w kulkę liście z rozmaitymi dodatkami. W zwykłym markecie znaleźć je bardzo trudno, natomiast w specjalistycznym sklepie może się aż zakręcić w głowie od mnogości rodzajów, gdzie prym wiodą herbaty zielone.

Oglądaj, wąchaj, smakuj

Ponieważ jedzenie oraz spożywanie napojów nie może odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem jednego zmysłu (smaku), ale także obejmuje inne (zaczynamy „jeść oczami”, przed skosztowaniem warto sprawdzić nosem czy dany aromat nam smakuje, a czasem można nawet dotknąć herbaty przed spróbowaniem – oczywiście to dotyczy sklepów z herbatami, nie zwykłych supermarketów), coraz częściej herbata dla restauracji  bywa prezentowana przy barze lub specjalnie przeznaczonym kąciku barowym jako zestaw herbat w skrzynce drewnianej, aby klient sam mógł dokonać wyboru ulubionego smaku. Obok dostępnych niemal w każdym sklepie herbat zielonych, można tu odnaleźć prawdziwe perełki, o orientalnych i nigdzie indziej nie spotykanych smakach.