herbata czarna

Herbata czarna lub zielona z serem

Herbata czarna w formie cheese tea

Cheese tea, czyli serowa herbata… pierwsze nasze skojarzenie, to zapewne abstrakcyjne zestawienie – herbata czarna z zanurzonymi w niej kawałkami żółtego sera. Jednak sprawa tego zagadnienia przedstawia się nieco inaczej i dla wielu jest to najlepsza herbata. Odwiedzając sklep z herbatami online możemy nie uzyskać odpowiedzi na to, co to jest „cheese tea”. Jest to stosunkowo nowy, specyficzny sposób serwowania znanego chińskiego napoju.

Przygotowanie herbaty serowej

Do jego przygotowania może nam posłużyć zarówno herbata zielona , jak i herbata czarna. Ważne, aby była zimna, najlepiej przygotowana tzw. metodą cold brew, czyli zimnego parzenia. Aby zaparzyć herbatę w ten sposób należy wsypać ją do naczynia, zalać wodą i odstawić na dwie godziny do lodówki. Przygotowana w ten sposób sprawia, że większość garbników pozostaje w liściach i napar jest mniej gorzki w smaku. Jednak cały sekret tkwi w przygotowanej „chmurce” z kremowego serka wymieszanego ze śmietanką oraz cukrem, która unosi się na powierzchni deseru. Wariantów podania powstaje coraz więcej i można spotkać też te z posypkami z ciasteczek oreo czy dodatkiem mleka skondensowanego. Odradza się spożywania tego napoju przez słomkę. W takim wypadku pije się tylko mrożoną herbatę ze spodu. Dzięki piciu jednocześnie serowej warstwy i herbaty (najlepiej pod kątem około 45 stopni) bez słomki doświadcza się wrażenia aksamitnego i delikatnego łączenia się obu konsystencji i smaków. Czyni to ją jedyną w swoim rodzaju i każdy może stwierdzić, że to dobra herbata .

Modna herbata z pianką

Kwestią która sprawia, że „cheese tea” jest tak modna w Azji, a obecnie coraz popularniejsza w Ameryce Północnej i Europie jest pozostawianie na górnej wardze tzw. wąsów. Podobnych do tych, jakie często powstają podczas picia piwa z pianką. W Azji lokale serwujące najlepsze herbaty serowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Spragnieni nowego doświadczenia klienci czekają w długich kolejkach, aby zrobić sobie również zdjęcie z takim niecodziennym „zarostem”.
Nie musisz czekać, aż w pobliżu pojawią się podobne lokale, odwiedź sklep z herbatami online lub stacjonarny i sam przygotuj swój serowy wariant i krzyknij ze smakiem: cheese tea!