zestaw herbat

Zestaw herbat zielonych – co w nim znajdziemy

Bancha czy sencha czyli zestaw herbat

Dobra herbata czyli jaka? Herbata to napój z tradycjami, obecny w różnych kulturach na świecie. Picie herbaty ma swoją tradycję. Obecnie na rynku herbacianym znajdziemy wiele jej rodzajów. Czasami może się zdarzyć również tak, że nie wiadomo na jaki konkretnie smak się zdecydować. W takim wypadku warto rozważyć zestaw herbat. Co zatem powinno z reguły charakteryzować dobrą herbatę i jaka ona powinna być?

Herbata zielona z dodatkami i bez

W pierwszej kolejności wskazać jednak należy, iż ostatnimi czasy na popularności bardzo znacząco zyskała zielona herbata. Jednocześnie podkreślić warto, że na co dzień pijemy z reguły zwykłą, czarną herbatę, najczęściej z dodatkiem cytryny lub też odrobiną miodu. Niektórzy z kolei preferują herbatę z innymi dodatkami, jak na przykład herbata z imbirem. Jednak wracając do zielonej herbaty, posiada ona wiele drogocennych dla naszego organizmu właściwości.

Pozytywne właściwości

Zielona herbata  polecana jest przez wielu dietetyków, w szczególności dla osób, które się odchudzają. Warto wówczas wypić szklankę takiej herbaty przed snem. Jako ciekawostkę warto w tym miejscu przytoczyć fakt, iż międzynarodowe ośrodki badawcze wykazały, iż właściwości takiej właśnie herbaty mają nawet antynowotworowe działanie. Skąd to może wynikać? Odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta. W herbata zielona zawiera tzw. przeciwutleniacze, które zgodnie z definicją stanowią pewnego rodzaju barierę ochronną dla naszego DNA przed działaniem substancji, które prowadzić mogą do zmian nowotworowych w naszym organizmie. Jako przykład warto w tym miejscu wskazać, iż naukowo udowodnione jest przede wszystkim ochronne działanie zielonej herbaty zwłaszcza przed zmianami powodującymi powstawanie raka skóry. Co więcej, picie zielonej herbaty może również pomóc zapobiec poparzeniom słonecznym.

Trudny wybór lub zestaw herbat

Historia zielonej herbaty sięga dalekich Chin i ma już kilka tysięcy lat. Przez ten czas wykształciło się wiele rodzajów oraz odmian zielonej herbaty, a każda jednocześnie posiada cenne dla naszego organizmu składniki. W związku z tym, że wybór zielonych herbat jest bardzo szeroki, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jako przykład można wskazać tzw. matcha. Ciekawy smak ma również Genmaicha czyli łagodna mieszanka zielonej Banchy. Bardziej zainteresowanym tematem zielonej herbaty można z pewnością polecić Longjing – w potocznym brzmieniu nazywana „smoczą górą”. W przypadku niezdecydowania z pomocą przyjdzie zestaw herbat.

Matcha i wiele innych

Matcha charakteryzuje się orzeźwiającym aromatem. Jest to starta, sproszkowana herbata. Smak matchy przypomina nieco połączenie miodu wraz z owocami. Na rynku znajdziemy również herbatę Gunpowder, która z kolei występuje w postaci małych kulek. Ma złoty kolor oraz nieco cierpki posmak. Odmiana Sencha ma już decydowanie bardziej delikatny smak oraz zielony kolor. Kokeicha natomiast jest produkowana ze startych łodyg z herbacianego pyłu i ma jasny kolor. A odmiana Kukichi cechuje się niską zawartością kofeiny, a co za tym idzie jest polecana dla dzieci oraz seniorów.

Dobry wybór

Reasumując, warto pić najlepsze herbaty . Szczególnie herbata zielona, ostatnio bardzo popularna, ma wiele cech, które mogą mieć drogocenne znaczenie dla naszego organizmu. Zatem zielona herbata pozytywnie wpływa nie tylko na nasz nastrój ze względu na  przyjemny smak, ale również na zdrowie.